Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПослугиЦивільні пенсіїДострокове призначення пенсії учасникам бойових дій

Дострокове призначення пенсії учасникам бойових дій

Детальніше про програму

Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, мають право на дострокове призначення пенсії за віком після досягнення віку 55 років та наявності страхового стажу 25 років.

Однак, органи Пенсійного фонду України протиправно відмовляють в призначенні пенсії учасникам бойових дій, посилаючись на відсутність офіційного статусу військовослужбовця або довідки про безпосередню участь у бойових діях. Такі відмови є незаконними, протиправними та підлягають оскарженню в судовому порядку.

Вчасно звернувшись до адвоката Ви зможете досягти справедливості та призначити пенсію УБД.

Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, мають право на дострокове призначення пенсії за віком після досягнення віку 55 років та наявності страхового стажу 25 років. Однак, органи Пенсійного фонду України протиправно відмовляють в призначенні пенсії учасникам бойових дій, посилаючись на відсутність офіційного статусу військовослужбовця або довідки про безпосередню участь у бойових діях. Такі відмови є незаконними, протиправними та підлягають оскарженню в судовому порядку. Вчасно звернувшись до адвоката Ви зможете досягти справедливості та призначити пенсію УБД.

Безкоштовна консультація:
+38 (073) 300 07 07

Під програму підходять:

зображення, яке описує вид послуги
Учасник бойових дій (чоловік 55 років, жінка 50 років)
Пенсіонер рахує гроші
Страховий стаж для чоловіків - 25 років, жінок - 20 років

Результат:

картинка, яка описує вид послуги
ВАРТІСТЬ
8500 грн

Перший платіж – 4 250,00 грн, Другий платіж – 4 250,00 грн.

СТРОКИ
5-6 місяців

Виграні справи
50+

Постанова ВСУ від 17.01.2023 № 580/8208/21 | Постанова ВСУ від 09.06.2021 № 340/576/19 | Рішення І та ІІ інстанцій № 520/18974/21, № 200/17257/21

Отримайте перелік необхідних документів

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Процедура по програмі

1
Аналізуємо ваші документи та відмову ПФУ у призначенні пенсії
2
Звертаємось до суду з позовною заявою про оскарження відмови ПФУ
3
4

Найчастіші запитання

ЧИ ПОТРІБНО ХОДИТИ В СУД ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Ні, не потрібно. За законодавством України ця категорія справ підлягає спрощеному провадженню, яке не вимагає присутності сторін. Суд виносить рішення заочно. Для того, щоб скористатись програмою Вам треба лише надіслати свої документи електронною поштою або у Вайбер юристу «Мережі права» і чекати позитивного рішення суду. Не потрібно стояти в нескінченних чергах, витрачати свої нерви, навіть просто виходити із дому! Більше того, Ви можете у будь-який момент телефонувати на контактний номер «Мережі права», щоб дізнатися про стан своєї справи.

ЧИ Є СЕНС ВИТРАЧАТИ КОШТИ НА АДВОКАТА ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Кошти, витрачені на адвоката чи юриста досить незначні, порівняно з отриманим результатом. Ось тільки подивіться на прикладі нашої компанії. В середньому за свої послуги по збільшенню пенсії ми беремо від 5 000 гривень. При цьому суму часто розбиваємо на два платежі – аванс та фінальну оплату, яку Ви платите лише після фактичного отримання нової пенсії чи компенсації на свою картку. Ми порахували, що кожен пенсіонер з нашою допомогою збільшив пенсію мінімум на 1 000 гривень. Суд йде в середньому 6 місяців, при цьому одразу з новою пенсією пенсіонер отримує і компенсацію, за час, який йому не доплачували пенсію з моменту звернення до суду, тобто за 6 місяців суду йому компенсують в середньому 6 тисяч гривень. Якщо ж пенсіонер збільшив пенсію на 2-3 тисячі, то його компенсація складе вже 12-18 тисяч, що набагато більше за плату адвокату. Таким чином вже з компенсації пенсіонер повністью окуповує послуги адвоката і кожного місяця отримує вже збільшену пенсію.

Призначення дострокової пенсії для учасників бойових дій

Вихід на пенсію учасників бойових дій мають низку особливостей, враховуючи безпосередню участь у бойових діях, а також специфіку стажу та вікових обмежень.

Право на дострокову пенсію для учасників бойових дій

Згідно зі статтею 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" учасники бойових дій мають право на дострокове призначення пенсії. Для чоловіків – після досягнення 55 років, жінок — 50 років. Також необхідно мати страховий стаж не менше 25 років у чоловіків та 20 років у жінок.

Зазвичай, учасники бойових дій мають ще й пільгову вислугу років під час воєнного стану, яка, в свою чергу, впливає на загальний розмір пенсії учасникам бойових дій.

Але не завжди пенсія по УБД призначається Пенсійним фондом України добровільно

Причини відмови ПФУ у призначенні пенсії учасникам бойових дій

ПФУ часто відмовляє в призначенні пенсії учасникам бойових дій через відсутність довідки про безпосередню участь у бойових діях або через невизнання статусу військовослужбовця. Ці відмови є неправомірними.

Розмір пенсії учасників бойових дій

Слід розуміти, що пенсія для учасників бойових дій не є окремим видом пенсії. Її розрахунок проводиться так само, як і в інших пенсіонерів, які вийшли на пенсію за віком. Тобто, відповідно до положень статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Складовими розміру пенсії за віком є середній дохід, з якого сплачувались податки до ПФУ, та коефіцієнт страхового стажу. 

Щодо мінімальної пенсії учасникам бойових дій, то вона становить 210% від мінімальної пенсії за віком. У 2024 році мінімальна пенсія учасника бойових дій становить 4958 грн.

Як розраховується пільговий стаж військовослужбовців

Багато хто чув про розрахунок стажу для військових під час війни, як рік за три. Нюанс в тому, що в пільгову вислугу років військовослужбовців іде не весь період служби під час дії воєнного стану, а саме той період, коли військовослужбовець приймав безпосередню участь в бойових діях.

Часто ПФУ може не враховувати такий пільговий стаж, через відсутність у військовослужбовця довідки про безпосередню участь в бойових діях. Те саме стосується і тих, хто приймав безпосередню участь в АТО або ООС.

Оскарження відмови в достроковому виході на пенсію УБД

Якщо ПФУ відмовляє у призначенні пенсії учасникам бойових дій, тоді наступним кроком має бути звернення до суду. За допомогою юристів компанії “Мережа права” можна скасувати неправомірне рішення ПФУ через суд. І тим самим домогтися визнання права на дострокову пенсію.

Окрім того, що суд зобов’яже призначити пенсію, він ще зобов’яже ПФУ нарахувати заборгованість щодо невиплаченої пенсії, починаючи від моменту звернення учасника бойових дій до ПФУ.

Адвокати юридичної компанії “Мережа права” також можуть допомогти в поверненні додаткової грошової винагороди за участь в бойових діях та за період лікування

Якщо у вас є питання щодо пенсійного забезпечення або проходження військової служби, то заповнюйте форму на безкоштовну юридичну консультацію на цій сторінці.

Схожі послуги

Калькулятор військової пенсії

Розрахувати пенсію

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті