Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПослугиЦивільні пенсіїЗарахування стажу для призначення пенсії за вислугою років

Зарахування стажу для призначення пенсії за вислугою років

Детальніше про програму

Конституційний Суд України відновив право працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення на призначення пенсії за вислугу років за наявності спеціального стажу роботи від 25 років.

Проте, органи ПФУ відмовляють у призначенні пенсії за вислугу років переліченим особам, посилаючись на норму Закону яка була визнана неконституційної та встановлюють незаконні критерії для визначення права на призначення пенсії за вислугу років, а саме досягнення віку 55 років та наявність спеціального стажу роботи від 25 до 30 років.

В переважній більшості рішення органів ПФУ про відмову у призначенні пенсії за вислугу років є незаконними, протиправними та підлягають скасуванню в судовому порядку. 

Конституційний Суд України відновив право працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення на призначення пенсії за вислугу років за наявності спеціального стажу роботи від 25 років. Проте, органи ПФУ відмовляють у призначенні пенсії за вислугу років переліченим особам, посилаючись на норму Закону яка була визнана неконституційної та встановлюють незаконні критерії для визначення права на призначення пенсії за вислугу років, а саме досягнення віку 55 років та наявність спеціального стажу роботи від 25 до 30 років. В переважній більшості рішення органів ПФУ про відмову у призначенні пенсії за вислугу років є незаконними, протиправними та підлягають скасуванню в судовому порядку.

Безкоштовна консультація:
+38 (073) 300 07 07

Під програму підходять:

зображення, яке описує вид послуги
Працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, які мають від 25 років спеціального стажу
Пенсіонер рахує гроші

Результат:

картинка, яка описує вид послуги
ВАРТІСТЬ
8500 грн

Перший платіж – 4 250,00 грн, Другий платіж – 4 250,00 грн.

СТРОКИ
6-7 місяців

Правова позиція
Постанова ВСУ

Постанова ВСУ від 06.04.2022 № 345/1597/17, Постанова Верховного суду від 21.03.2023 № 674/1377/17

Отримайте перелік необхідних документів

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Процедура по програмі

1
Заява в ПФУ про призначення пенсії за вислугою років відповідно до ст. 55 ЗУ №1788
2
Рішення ПФУ про відмову у призначенні пенсії
3
Звертаємося до суду
4

Найчастіші запитання

ЧИ ПОТРІБНО ХОДИТИ В СУД ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Ні, не потрібно. За законодавством України ця категорія справ підлягає спрощеному провадженню, яке не вимагає присутності сторін. Суд виносить рішення заочно. Для того, щоб скористатись програмою Вам треба лише надіслати свої документи електронною поштою або у Вайбер юристу «Мережі права» і чекати позитивного рішення суду. Не потрібно стояти в нескінченних чергах, витрачати свої нерви, навіть просто виходити із дому! Більше того, Ви можете у будь-який момент телефонувати на контактний номер «Мережі права», щоб дізнатися про стан своєї справи.

ЧИ Є СЕНС ВИТРАЧАТИ КОШТИ НА АДВОКАТА ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Кошти, витрачені на адвоката чи юриста досить незначні, порівняно з отриманим результатом. Ось тільки подивіться на прикладі нашої компанії. В середньому за свої послуги по збільшенню пенсії ми беремо від 5 000 гривень. При цьому суму часто розбиваємо на два платежі – аванс та фінальну оплату, яку Ви платите лише після фактичного отримання нової пенсії чи компенсації на свою картку. Ми порахували, що кожен пенсіонер з нашою допомогою збільшив пенсію мінімум на 1 000 гривень. Суд йде в середньому 6 місяців, при цьому одразу з новою пенсією пенсіонер отримує і компенсацію, за час, який йому не доплачували пенсію з моменту звернення до суду, тобто за 6 місяців суду йому компенсують в середньому 6 тисяч гривень. Якщо ж пенсіонер збільшив пенсію на 2-3 тисячі, то його компенсація складе вже 12-18 тисяч, що набагато більше за плату адвокату. Таким чином вже з компенсації пенсіонер повністью окуповує послуги адвоката і кожного місяця отримує вже збільшену пенсію.

Хто має право на пенсію за вислугу років: умови, розрахунки і нюанси

Питання виходу на пенсію для багатьох людей є важливим життєвим етапом, який пов’язаний із накопиченим трудовим досвідом і внесками у Пенсійний фонд. Особливо це актуально для представників певних професій, які мають право на обчислення вислуги років. Це - працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення. 

Далі ми розглянемо, як визначається стаж роботи, який дозволяє вийти на пенсію раніше, та які права гарантує закон.

Скільки років стажу потрібно для пенсії? Умови отримання пенсії за вислугу років.

Для виходу на пенсію за вислугу років необхідно відповідати певним критеріям. Основними з них є:

  1. Наявність спеціального страхового стажу для пенсії, визначеного для професій, що підпадають під умови пільгового пенсійного забезпечення.
  2. Спеціальний стаж для професій у галузі медицини або освіти, який має становити не менше 25 років (з 1 квітня 2022 року до 31 березня 2023 року).
  3. У разі суперечок із Пенсійним фондом щодо неврахування стажу, можливість підтвердити його через суд.

Стаж роботи в таких професіях обраховується відповідно до норм Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Як обчислюється вислуга років вчителям та медичним працівникам

Для представників цих професій розрахунок страхового стажу здійснюється з урахуванням реальних умов роботи. Це означає, що:

  • Робота в освітніх закладах охоплює не лише класичних вчителів, а й бібліотекарів, організаторів таборів, викладачів музичних шкіл та інших спеціалістів.
  • У медичній сфері до обрахунку входить робота фельдшерів, лаборантів, санітарів та ін.

Проте варто зауважити, що не всі посади автоматично потрапляють до списку. Якщо ваш стаж роботи у Пенсійному фонді не враховують до спеціального стажу, вам варто звернутися до кваліфікованого юриста для перевірки.

Що зараховується до страхового стажу та як його рахувати

Для призначення пенсії за вислугу років вимоги наявності страхового стажу відсутні. Головним є спеціальний стаж. Він рахується не як страховий, і залежить від посади.

Щоб зрозуміти, як рахувати спеціальний стаж для пенсії, або який стаж потрібен для нарахування пенсії саме вам, ми радимо звернутися за консультацією до юриста з пенсійного забезпечення, який допоможе прорахувати все правильно.

Як діяти, якщо Пенсійний фонд не зараховує стаж

Іноді Пенсійний фонд може не враховувати стаж роботи для пенсії через неправильно визначений перелік посад. У такій ситуації важливо:

  1. Вивчити умови зарахування спеціального стажу до вислуги років.
  2. Підготувати докази про відповідність роботи вимогам закону.
  3. Звернутися до суду для захисту своїх прав.

У будь-якому випадку не варто залишатися без професійної допомоги, адже юридичний супровід значно спрощує вирішення таких питань.

Право на пенсію за вислугу років гарантується державою. Для цього важливо розуміти, чи правильно порахований ваш спеціальний стаж роботи, та який потрібен страховий стаж для виходу на пенсії. Якщо виникають проблеми із підтвердженням стажу або його правильним обрахунком, юристи з пенсійного забезпечення юридичної компанії “Мережа права” готові допомогти вам розібратися.

Ми кожен день зіштовхуємось з відмовами ПФУ в призначенні пенсій не тільки лікарям та вчителям, а й Чорнобильцям або ФОПам. Тому, якщо у вас залишились питання щодо призначення пенсії, доплати за стаж роботи, або ви вже маєте відмову від ПФУ - заповнюйте форму на цій сторінці. 

З вами зв’яжеться юрист компанії “Мережа права”, і надасть безкоштовну консультацію.

Схожі послуги

Калькулятор військової пенсії

Розрахувати пенсію

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті