Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПослугиЦивільні пенсіїПерерахунок пенсії чорнобильцям за понаднормовий стаж

Перерахунок пенсії чорнобильцям за понаднормовий стаж

Детальніше про програму

Пенсіонери, які отримують пенсію як учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС або постраждалі, мають право на перерахунок пенсії за понаднормовий стаж.

Згідно з законом, пенсія повинна збільшуватися на 1% за кожен рік стажу роботи понад 15 років - для жінок і 20 років - для чоловіків. Однак Пенсійний фонд неправильно застосовує законодавчі норми, що призводить до заниження виплат. За допомогою адвоката можна оскаржити це рішення і отримувати повну належну пенсію.

Пенсіонери, які отримують пенсію як учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС або постраждалі, мають право на перерахунок пенсії за понаднормовий стаж. Згідно з законом, пенсія повинна збільшуватися на 1% за кожен рік стажу роботи понад 15 років - для жінок і 20 років - для чоловіків. Однак Пенсійний фонд неправильно застосовує законодавчі норми, що призводить до заниження виплат. За допомогою адвоката можна оскаржити це рішення і отримувати повну належну пенсію.

Безкоштовна консультація:
+38 (073) 300 07 07

Під програму підходять:

зображення, яке описує вид послуги
Пенсіонери-учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1-3 категорії
Пенсіонер рахує гроші
Пенсіонери-потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС 1-4 категорії

Результат:

картинка, яка описує вид послуги
ВАРТІСТЬ
7500 грн

Перший платіж – 3 500,00 грн, Другий платіж – 4 000,00 грн.

СТРОКИ
7-8 місяців

Виграні справи
20+

Справи №440/13823/23, №480/7063/23

Отримайте перелік необхідних документів

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Процедура по програмі

1
Звернення до ПФУ із заявою щодо перерахунку пенсії та одночасно просимо надати розрахунки із матеріалів справи.
2
Після отримання відмови, звернення до суду.
3
4

Найчастіші запитання

ЧИ ПОТРІБНО ХОДИТИ В СУД ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Ні, не потрібно. За законодавством України ця категорія справ підлягає спрощеному провадженню, яке не вимагає присутності сторін. Суд виносить рішення заочно. Для того, щоб скористатись програмою Вам треба лише надіслати свої документи електронною поштою або у Вайбер юристу «Мережі права» і чекати позитивного рішення суду. Не потрібно стояти в нескінченних чергах, витрачати свої нерви, навіть просто виходити із дому! Більше того, Ви можете у будь-який момент телефонувати на контактний номер «Мережі права», щоб дізнатися про стан своєї справи.

ЧИ Є СЕНС ВИТРАЧАТИ КОШТИ НА АДВОКАТА ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Кошти, витрачені на адвоката чи юриста досить незначні, порівняно з отриманим результатом. Ось тільки подивіться на прикладі нашої компанії. В середньому за свої послуги по збільшенню пенсії ми беремо 6 000 гривень. При цьому суму часто розбиваємо на два платежі – аванс 3 000 грн та ще 3 000 грн Ви платите лише після фактичного отримання нової пенсії чи компенсації на свою картку. Ми порахували, що кожен пенсіонер з нашою допомогою збільшив пенсію мінімум на 1 000 гривень. Суд йде в середньому 6 місяців, при цьому одразу з новою пенсією пенсіонер отримує і компенсацію, за час, який йому не доплачували пенсію з моменту звернення до суду, тобто за 6 місяців суду йому компенсують в середньому 6 тисяч гривень. Якщо ж пенсіонер збільшив пенсію на 2-3 тисячі, то його компенсація складе вже 12-18 тисяч, що набагато більше за плату адвокату. Таким чином вже з компенсації пенсіонер повністью окуповує послуги адвоката і кожного місяця отримує вже збільшену пенсію.

Згідно з частиною 2 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсіонери-чорнобильці, які отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку, мають право на перерахунок пенсії. Так як відповідні підвищення повинні здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії.

Доплата до пенсії за понаднормовий стаж чорнобильцям. Хто має право?

Всі пенсіонери-чорнобильці мають отримувати дану надбавку, якщо вони:

  • є людьми, які отримують пенсію за віком відповідно до Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (це - учасники ліквідації 1-3 категорії та потерпілі внаслідок аварії 1-4 категорії);
  • мають трудовий стаж більше мінімального (для чоловіків - 20 років, жінок - 15 років);
  • вийшли на пенсію зі зниженням пенсійного віку до жовтня 2017 рок. 

Чому пенсіонери-чорнобильці не отримують надбавку до пенсії за понаднормовий стаж?

Через те, що Пенсійним фондом України доплата пенсіонерам чорнобильцям за понаднормовий стаж рахується не за тим Законом. Замість норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для розрахунку розміру доплати до пенсії чорнобильцям, Пенсійний фонд України застосовує положення Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

За цим Законом надбавка до пенсії чорнобильцям за понаднормовий стаж рахується у чоловіків після 35 років трудового стажу, у жінок - після 30 років. Застосування норм цього закону для розрахунку доплати за понаднормовий стаж для пенсіонерів-чорнобильців є неправомірним.

Розрахунок доплати до пенсії за понаднормовий стаж. Розбираємо детально, як нараховується чорнобильцям доплата за понаднормовий стаж

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за кожен рік понаднормового стажу доплата до пенсії чорнобильцям має становити по 1% від заробітку за кожен понаднормовий рік, але не вище 75% заробітку (для пенсіонерів-чорнобильців зі Списку №1 не більше 85% заробітку).

Як нараховується доплата за стаж. Необхідно:

  1. Визначити розмір понаднормового стажу: стаж пенсіонера - обов’язковий стаж  (20 років - для чоловіків, 15 років - для жінок)  = понаднормовий стаж
  2. Визначити розмір надбавки за понаднормовий стаж: середньомісячний заробіток х понаднормовий стаж / 100 = надбавка за понаднормовий стаж.
  3. Прорахувати загальний розмір пенсії: розмір пенсії за віком + надбавка за понаднормовий стаж + додаткові виплати та надбавки = загальний розмір пенсії.

Розглянемо на реальному прикладі. Наш клієнт пенсіонер-чорнобилець:

  • чоловік; 
  • стаж 46 років;
  • середньомісячний заробіток - 15 192,38 грн;
  • розмір пенсії за віком - 7001 грн;
  • додаткові надбавки, виплати - 170,82 грн (додаткова пенсія особам, віднесеним до 2 категорії).

Розрахунок пенсії: 

  1. 46 р. - 20 р. = 26 р. (понаднормовий стаж).
  2. 15192,38 грн х 26 р. / 100 = 3950 грн (надбавка за понаднормовий стаж).
  3. 7001 грн + 3950 грн + 170,82 грн = 11 121 грн (загальний розмір пенсії).

Різниця - 4120 грн. Саме стільки пенсіонер-чорнобилець недоотримував до своєї пенсії щомісяця.

Як пенсіонеру-чорнобильцю перерахувати свою пенсію за понаднормовим стажем?

На жаль, Пенсійний фонд України відмовляє в будь-якому добровільному перерахунку пенсії чорнобильцям. Тому отримати правильну надбавку до пенсії можна тільки через суд. Також пенсіонери-чорнобильці можуть зняти максимальне обмеження зі своєї пенсії, та перерахувати її за прожитковим мінімумом. 

З усіма питаннями звертайтеся до нашої компанії: заповніть форму на цій сторінці, та отримайте безкоштовну юридичну консультацію.

Схожі послуги

Калькулятор військової пенсії

Розрахувати пенсію

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті