Головнастрілка праворучПослугистрілка праворучДопомога військовослужбовцямстрілка праворучВиплата 100 000 гривень військовослужбовцю за період лікування

Виплата 100 000 гривень військовослужбовцю за період лікування

Детальніше про програму

100 тисяч військовим виплачується за постановою КМУ №168. Вона визначає порядок нарахування додаткової грошової допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення під час захисту Батьківщини й проходять лікування та відновлення. Нараховувати ці кошти зобов'язання військова частина. І саме на цьому етапі  виникають непорозуміння, маніпуляції та інші проблеми.

Адвокати компанії «Мережа права» знають, як допомогти вам повернути законні виплати.

100 тисяч військовим виплачується за постановою КМУ №168. Вона визначає порядок нарахування додаткової грошової допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення під час захисту Батьківщини й проходять лікування та відновлення. Нараховувати ці кошти зобов'язання військова частина. І саме на цьому етапі виникають непорозуміння, маніпуляції та інші проблеми. Адвокати компанії «Мережа права» знають, як допомогти вам повернути законні виплати.

Безкоштовна консультація:
+ 38 (067) 27 09 159

Під програму підходять:

зображення, яке описує вид послуги
Усі військові, які приймають участь у бойових діях та отримали поранення через дії ворога
Пенсіонер рахує гроші

Результат:

військові
В середньому військовий отримує по 70 000 гривень за кожний місяць перебування на лікуванні
ВАРТІСТЬ
10%

Перший платіж – 4 600,00 грн + Фінальний платіж – 10% від всієї повної суми отриманої компенсації, але не менше 5 000,00 грн.

годинник іконка
СТРОКИ
6-8 місяців

Залежить від багатьох факторів: рід діяльності, сфера, наявність необхідних документів

іконка судова справа
Виграні справи
Більше 1000

360/1187/23, 160/7904/23, 420/2072/23, 120/11584/23, 160/20775/23

Отримайте перелік необхідних документів

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Процедура по програмі

1
Запит у військову частину щодо необхідних документів та інформації
стрілочка праворуч
2
Формування та подання позовної заяви
стрілочка праворуч
3
Можливо паралельно з позовом подати заяву до військової частини з вимогою виплатити на досудовій стадії і в разі погодження позов відкликаємо
стрілочка праворуч
4
стрілка праворуч
стрілка праворуч

Найчастіші запитання

Як військовослужбовцю отримати виплати за поранення?

іконка плюс

Потрібно подати рапорт командиру частини про включення до наказу на виплату, зібрати необхідні документи та чекати на нарахування.

Які виплати військовим за поранення передбачені законом?

іконка плюс

Мова йде про щомісячну додаткову грошову винагороду (ДГВ) у розмірі 100 тисяч гривень під час лікування або відпустки після тяжкого поранення.

Хто має право на виплату 100 000 гривень під час лікування?

іконка плюс

Військовослужбовці, які отримали поранення під час захисту України, були у засобах захисту, не були під впливом алкоголю чи наркотиків і проходять стаціонарне лікування.

Які документи потрібні для оформлення виплати за лікування?

іконка плюс

Довідка про обставини поранення (форма 5), висновок ВЛК, медичні документи (довідки, направлення, виписки з лікувальних закладів).

Скільки часу займає процес отримання виплати 100 000 гривень?

іконка плюс

Якщо документи подані вчасно, виплату нараховують щомісяця з 10 по 25 число наступного місяця після поранення. Загальна тривалість виплат — до 4 або 12 місяців, залежно від тяжкості.

Виплати військовим під час лікування: допомога з отриманням

Держава зобов’язалась нараховувати виплати під час лікування після поранення всім захисникам Батьківщини. Сума значна — 100 тисяч гривень на місяць. Але практика показує, що не всі військовослужбовці їх отримують. Інколи — через неправильне трактування законодавства, а інколи — через маніпуляції або недбалість військових частин. Юридична компанія «Мережа права» допоможе повернути виплати військовим на лікарняному та досягти справедливості.

В яких випадках нараховують виплату 100000 грн військовим

Постанова КМУ №168 від 28.02.2022 встановлює порядок так званої додаткової грошової допомоги або ДГВ військовослужбовцям, які проходять лікування після поранення або перебувають у відпустці після важкого поранення. Ця сума дійсно складає 100 тисяч гривень з розрахунку за один місяць.

Важливо: не варто плутати ДГВ з одноразовою грошовою допомогою. Її нараховують лише після висновку МСЕК. Комісія лікарів має визначити, що військовий втратив працездатність або отримав групу інвалідності.

Отже, при лікуванні військовослужбовців виплачують лише ДГВ у сумі 100 тисяч гривень на місяць. Допомогу нараховує військова частина, лише якщо військовий:

  • отримав поранення, захищаючи Батьківщину;
  • був у бронежилеті, шоломі та інших засобах індивідуального захисту;
  • не вживав наркотиків та спиртних напоїв та не був під їх впливом;
  • проходить лікування в умовах стаціонару.

ДГВ за лікування військовослужбовців нараховується додатково до зарплати, адже це окрема виплата, а не лікарняний військовослужбовцям. Принцип нарахування простий: захисник отримує кошти наступного місяця після поранення і потрапляння у госпіталь.

Чому затримують або не нараховують оплату лікарняних військовослужбовцям?

Якщо немає виплат військовим під час лікування, причиною може бути:

  1. Відсутність у військової частини документів, які підтверджують стан здоров’я військовослужбовця.
  2. Відсутність довідки (форми 5) про обставини поранення при проходженні.
  3. Службова недбалість персоналу військової частини.

Якщо ж ДГВ за довготривале лікування військовослужбовців виплачена, але за відпустку ці кошти не нарахували, причина може бути у ступені поранення: допомогу платять лише за відпустку після тяжкого поранення. Ступінь тяжкості визначає ВЛК.

Виплата 100 000 військовим: порядок оформлення та отримання

Виплати військовим на лікуванні здійснюють здійснюється щомісяця протягом перебування в стаціонарі або протягом відпустки для реабілітації після тяжкого поранення.

Порядок отримання виплати 100 тис. військовим під час лікування

Щоб отримувати виплати військовослужбовцям при пораненні, треба звернутись до командира своєї військової частини з рапортом про включення до наказу на виплату додаткової винагороди. Виплати здійснюються фінансовими відділами військових частин у період з 10 по 25 число кожного наступного місяця.

Необхідні документи для виплати 100 тисяч військовослужбовцям

Для отримання виплати військовим за поранення треба підготувати наступні документи:

  • Довідка про обставини травми (форма 5). Видається у військовій частині та містить інформацію про обставини отримання поранення, підтвердження зв'язку з виконанням службових обов'язків, а також відсутність алкогольного чи наркотичного сп’яніння під час інциденту.
  • Висновок військово-лікарської комісії. Підтверджує тяжкість поранення та необхідність лікування або відпустки для лікування.
  • Медична документація. Медична книжка, направлення на лікування, довідки з лікувальних закладів.

Типи поранень та виплати

Розмір та тривалість виплат військовим після поранення залежать від типу та тяжкості:

  • Тяжкі поранення. Виплата 100 000 грн щомісячно під час стаціонарного лікування або відпустки для лікування. Тривалість виплат — до 4 місяців, за потреби — до 12 місяців за рішенням ВЛК .
  • За легке поранення виплати здійснюють пропорційно до кількості днів перебування на лікуванні. Після виписки з лікарні виплати припиняються, якщо поранення не визнане тяжким.
  • Якщо через одну й ту ж проблему було кілька періодів лікування з перервами, виплати військовим при пораненні нараховують окремо за кожен період.

Додаткові грошові виплати за поранення не нарахували. Що робити?

В першу чергу важливо з’ясувати, чи має військовослужбовець право на ДГВ. Будь-яке порушення норм постанови КМУ №168 позбавляє цього права. Тобто, за поранення, отримане не під час захисту Батьківщини, за амбулаторне лікування, за відсутність засобів захисту і перебування під впливом наркотиків чи алкоголю допомогу нараховувати не будуть.

А що робити, коли порушень з боку військового немає? У таких випадках треба залучати військового адвоката для індивідуального аналізу ситуації та розробки плану захисту. Адвокати юридичної компанії «Мережа права» мають великий досвід допомоги військовослужбовцям. Лише за минулий квартал ми повернули через суд виплати захисникам України на загальну суму понад 22 мільйони гривень. Ми можемо знайти законні варіанти впливу на військову частину та повернути додаткову грошову виплату.

Потрібна допомога? Заповніть цю форму, і вам зателефонує представник компанії «Мережа права», безкоштовно проконсультує та розповість, які кроки треба зробити для відновлення справедливості. Ми надаємо й інші види підтримки військовослужбовцям: наприклад, допомагаємо отримати статус УБД чи повернути 100 тисяч гривень за участь у бойових діях.

Схожі послуги

стрілка праворуч
стрілка праворуч

Калькулятор військової пенсії

Розрахувати пенсію
стрілка праворуч

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (067) 27 09 159

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

значок закриття робочої області

Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.