Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Потрібно подати рапорт командиру частини про включення до наказу на виплату, зібрати необхідні документи та чекати на нарахування.
Мова йде про щомісячну додаткову грошову винагороду (ДГВ) у розмірі 100 тисяч гривень під час лікування або відпустки після тяжкого поранення.
Військовослужбовці, які отримали поранення під час захисту України, були у засобах захисту, не були під впливом алкоголю чи наркотиків і проходять стаціонарне лікування.
Довідка про обставини поранення (форма 5), висновок ВЛК, медичні документи (довідки, направлення, виписки з лікувальних закладів).
Якщо документи подані вчасно, виплату нараховують щомісяця з 10 по 25 число наступного місяця після поранення. Загальна тривалість виплат — до 4 або 12 місяців, залежно від тяжкості.
Держава зобов’язалась нараховувати виплати під час лікування після поранення всім захисникам Батьківщини. Сума значна — 100 тисяч гривень на місяць. Але практика показує, що не всі військовослужбовці їх отримують. Інколи — через неправильне трактування законодавства, а інколи — через маніпуляції або недбалість військових частин. Юридична компанія «Мережа права» допоможе повернути виплати військовим на лікарняному та досягти справедливості.
Постанова КМУ №168 від 28.02.2022 встановлює порядок так званої додаткової грошової допомоги або ДГВ військовослужбовцям, які проходять лікування після поранення або перебувають у відпустці після важкого поранення. Ця сума дійсно складає 100 тисяч гривень з розрахунку за один місяць.
Важливо: не варто плутати ДГВ з одноразовою грошовою допомогою. Її нараховують лише після висновку МСЕК. Комісія лікарів має визначити, що військовий втратив працездатність або отримав групу інвалідності.
Отже, при лікуванні військовослужбовців виплачують лише ДГВ у сумі 100 тисяч гривень на місяць. Допомогу нараховує військова частина, лише якщо військовий:
ДГВ за лікування військовослужбовців нараховується додатково до зарплати, адже це окрема виплата, а не лікарняний військовослужбовцям. Принцип нарахування простий: захисник отримує кошти наступного місяця після поранення і потрапляння у госпіталь.
Якщо немає виплат військовим під час лікування, причиною може бути:
Якщо ж ДГВ за довготривале лікування військовослужбовців виплачена, але за відпустку ці кошти не нарахували, причина може бути у ступені поранення: допомогу платять лише за відпустку після тяжкого поранення. Ступінь тяжкості визначає ВЛК.
Виплати військовим на лікуванні здійснюють здійснюється щомісяця протягом перебування в стаціонарі або протягом відпустки для реабілітації після тяжкого поранення.
Щоб отримувати виплати військовослужбовцям при пораненні, треба звернутись до командира своєї військової частини з рапортом про включення до наказу на виплату додаткової винагороди. Виплати здійснюються фінансовими відділами військових частин у період з 10 по 25 число кожного наступного місяця.
Для отримання виплати військовим за поранення треба підготувати наступні документи:
Розмір та тривалість виплат військовим після поранення залежать від типу та тяжкості:
В першу чергу важливо з’ясувати, чи має військовослужбовець право на ДГВ. Будь-яке порушення норм постанови КМУ №168 позбавляє цього права. Тобто, за поранення, отримане не під час захисту Батьківщини, за амбулаторне лікування, за відсутність засобів захисту і перебування під впливом наркотиків чи алкоголю допомогу нараховувати не будуть.
А що робити, коли порушень з боку військового немає? У таких випадках треба залучати військового адвоката для індивідуального аналізу ситуації та розробки плану захисту. Адвокати юридичної компанії «Мережа права» мають великий досвід допомоги військовослужбовцям. Лише за минулий квартал ми повернули через суд виплати захисникам України на загальну суму понад 22 мільйони гривень. Ми можемо знайти законні варіанти впливу на військову частину та повернути додаткову грошову виплату.
Потрібна допомога? Заповніть цю форму, і вам зателефонує представник компанії «Мережа права», безкоштовно проконсультує та розповість, які кроки треба зробити для відновлення справедливості. Ми надаємо й інші види підтримки військовослужбовцям: наприклад, допомагаємо отримати статус УБД чи повернути 100 тисяч гривень за участь у бойових діях.
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Залишайте заявку на БЕЗКОШТОВНУ консультацію!
Будемо раді допомогти!
Залишайте заявку на безкоштовну консультацію