Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПослугиЦивільні пенсіїВиплата непрацюючим пенсіонерам Чорнобильцям

Виплата непрацюючим пенсіонерам Чорнобильцям

Детальніше про програму

Так, відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України №796 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, підвищуються у наступних розмірах:

  • у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - на 3 мінімальні заробітні плати;
  • у зоні гарантованого добровільного відселення - на 2 мінімальні заробітні плати;
  • у зоні посиленого радіоекологічного контролю - на 1 мінімальну заробітну плату.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України №796 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, підвищуються у наступних розмірах: - у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - на 3 мінімальні заробітні плати; - у зоні гарантованого добровільного відселення - на 2 мінімальні заробітні плати; - у зоні посиленого радіоекологічного контролю - на 1 мінімальну заробітну плату.

Безкоштовна консультація:
+38 (073) 300 07 07

Під програму підходять:

зображення, яке описує вид послуги
Пенсіонери, які проживають в одній із зон радіоактивного забруднення та на даний час офіційно не працюють (обов’язково має посвідчення постраждалого від ЧАЕС)
Пенсіонер рахує гроші

Результат:

картинка, яка описує вид послуги
ВАРТІСТЬ
6 000 грн

3 000 аванс + 3 000 грн. після отримання перерахованої пенсії + 1350 грн (судовий збір + поштові витрати)

СТРОКИ
6-7 місяців

Виграні справи
10+

№ 140/18959/23, № 140/29434/23

Отримайте перелік необхідних документів

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Процедура по програмі

1
Заяву в ПФУ на виплату - відмова
2
Позов до ПФУ про зобов'язання здійснити виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру
3
4

Відгуки клієнтів

Найчастіші запитання

ЧИ ПОТРІБНО ХОДИТИ В СУД ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Ні, не потрібно. За законодавством України ця категорія справ підлягає спрощеному провадженню, яке не вимагає присутності сторін. Суд виносить рішення заочно. Для того, щоб скористатись програмою Вам треба лише надіслати свої документи електронною поштою або у Вайбер юристу «Мережі права» і чекати позитивного рішення суду. Не потрібно стояти в нескінченних чергах, витрачати свої нерви, навіть просто виходити із дому! Більше того, Ви можете у будь-який момент телефонувати на контактний номер «Мережі права», щоб дізнатися про стан своєї справи.

ЧИ Є СЕНС ВИТРАЧАТИ КОШТИ НА АДВОКАТА ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕНСІЇ?

Кошти, витрачені на адвоката чи юриста досить незначні, порівняно з отриманим результатом. Ось тільки подивіться на прикладі нашої компанії. В середньому за свої послуги по збільшенню пенсії ми беремо 6 000 гривень. При цьому суму часто розбиваємо на два платежі – аванс 3 000 грн та ще 3 000 грн Ви платите лише після фактичного отримання нової пенсії чи компенсації на свою картку. Ми порахували, що кожен пенсіонер з нашою допомогою збільшив пенсію мінімум на 1 000 гривень. Суд йде в середньому 6 місяців, при цьому одразу з новою пенсією пенсіонер отримує і компенсацію, за час, який йому не доплачували пенсію з моменту звернення до суду, тобто за 6 місяців суду йому компенсують в середньому 6 тисяч гривень. Якщо ж пенсіонер збільшив пенсію на 2-3 тисячі, то його компенсація складе вже 12-18 тисяч, що набагато більше за плату адвокату. Таким чином вже з компенсації пенсіонер повністью окуповує послуги адвоката і кожного місяця отримує вже збільшену пенсію.

Надбавки до пенсій чорнобильцям: хто має право та як отримати?

Працюючі пенсіонери, які мають статус осіб, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС (потерпілі чи ліквідатори), та проживають в зонах радіоактивного забруднення, мають право на отримання надбавки до пенсії.

Починаючи з 17 липня 2018 року рішенням Конституційного суду України у справі №6-р/2018 відновлено непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, право на отримання доплати у розмірі однієї, двох або трьох мінімальних заробітних плат.

Скільки становить доплата до пенсії чорнобильцям?

Так, відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України №796 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції, чинній до 01.01.2015, пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а саме:

  • у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - 3 мінімальні заробітні плати; 
  • у зоні гарантованого добровільного відселення - 2 мінімальні заробітні плати.

Таким чином, надбавка до пенсії чорнобильцям залежить від зони радіоактивного забруднення, в якій проживає пенсіонер.

З 1 січня 2015 року особи, які зареєстровані та проживають в 4 зоні радіоактивного забруднення не мають права на отримання чорнобильської доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, оскільки її було виключено з переліку територій, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.

Що робити, якщо доплата пенсіонерам чорнобильцям відсутня?

Касаційний адміністративний суд в своїй Постанові від 23.09.2020 у зразковій справі № 580/2371/20 зазначає, що невиплата надбавок непрацюючим пенсіонерам чорнобильцям, які проживають в зонах радіоактивного забруднення, є неправомірною з боку ПФУ. Таким чином, судова практика, станом на сьогодні, захищає права пенсіонерів-чорнобильців. Після позитивного рішення суду чорнобильська пенсія може збільшитися на понад 6000 грн.

Однак хочемо зазначити про нюанси. На сьогоднішній день сформована стала правова позиція, відповідно до якої суди зобов'язують ПФУ виплачувати цю надбавку не з мінімальної заробітної плати, а з прожиткового мінімума. Суди в своїх рішеннях посилаються на Постанову Великої Палати Верховного суду від 04.05.2024 у справі №240/19227/21, яка сказала про те, що мінімальна заробітна плата не повинна застосовуватись, як показник розрахунку. А повинен враховуватись такий показник як прожитковий мінімум.

Відтак, що особи, які є непрацюючими пенсіонерами, проживають в 2 або 3 зоні ЧАЕС,  мають право на таку надбавку до пенсії. І, на жаль, таку надбавку вони мають отримувати в судовому порядку.

Якщо Ви не знаєте, чи отримуєте Ви доплату пенсіонерам чорнобильцям, або у Вас є інші питання щодо пенсійного забезпечення, то звертайтеся до нашої компанії: заповніть форму на цій сторінці, та отримайте безкоштовну юридичну консультацію.

Схожі послуги

Калькулятор військової пенсії

Розрахувати пенсію

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті