Залишайте заявку на безкоштовну консультацію
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Ні, не потрібно. За законодавством України ця категорія справ підлягає спрощеному провадженню, яке не вимагає присутності сторін. Суд виносить рішення заочно. Для того, щоб скористатись програмою Вам треба лише надіслати свої документи електронною поштою або у Вайбер юристу «Мережі права» і чекати позитивного рішення суду. Не потрібно стояти в нескінченних чергах, витрачати свої нерви, навіть просто виходити із дому! Більше того, Ви можете у будь-який момент телефонувати на контактний номер «Мережі права», щоб дізнатися про стан своєї справи.
Кошти, витрачені на адвоката чи юриста досить незначні, порівняно з отриманим результатом. Ось тільки подивіться на прикладі нашої компанії. В середньому за свої послуги по збільшенню пенсії ми беремо від 5 000 гривень. При цьому суму часто розбиваємо на два платежі – аванс та фінальну оплату, яку Ви платите лише після фактичного отримання нової пенсії чи компенсації на свою картку. Ми порахували, що кожен пенсіонер з нашою допомогою збільшив пенсію мінімум на 1 000 гривень. Суд йде в середньому 6 місяців, при цьому одразу з новою пенсією пенсіонер отримує і компенсацію, за час, який йому не доплачували пенсію з моменту звернення до суду, тобто за 6 місяців суду йому компенсують в середньому 6 тисяч гривень. Якщо ж пенсіонер збільшив пенсію на 2-3 тисячі, то його компенсація складе вже 12-18 тисяч, що набагато більше за плату адвокату. Таким чином вже з компенсації пенсіонер повністью окуповує послуги адвоката і кожного місяця отримує вже збільшену пенсію.
Бувають ситуації, коли людина роками отримувала неправильно розраховану суму пенсії. Вона досягла її перерахунку через суд, але так і не встигла за життя отримати заборгованість від ПФУ за попередні роки, коли виплачувалась скорочена пенсія. Цю суму мають право успадкувати родичі померлого.
Зазвичай, спадкоємці натрапляють на труднощі при виплаті недоотриманої пенсії померлого, оскільки Пенсійний фонд України відмовляє їм, порушуючи цим законодавство. Тому потрібно захищати своє право через суд: ініціювати заміну сторони провадження. По суті, це легалізація права на спадок.
Юридична компанія «Мережа права» спеціалізується на таких справах та надає необхідну правову допомогу для отримання суми заборгованості залежно від дати смерті пенсіонера: коли не пройшло 6 місяців з моменту смерті, так і після цього терміну (коли пенсію переводять у спадок). Адвокати беруть на себе підготовку всіх документів та звернення до ПФУ. В разі відмови вони ініціюють розгляд справи у суді, щоб досягти повної виплати заборгованої пенсії.
Недоотримана пенсія по спадщині — це право, яке можна захистити в суді. Якщо ваш родич не дожив до отримання відсудженої заборгованості, ви маєте право отримати її. Хоч спадкування пенсії — цілком законна процедура, чиновники з Пенсійного фонду намагаються перешкоджати їй. Адвокати юридичної компанії «Мережа права» готові розв’язати цю проблему.
Що таке недоотримана пенсія, яку заборгував ПФУ? Трапляються випадки, коли Пенсійний фонд не встигає виплатити пенсіонеру всю суму. Типовий приклад: людина отримувала несправедливо скорочені виплати, далі відстояла через суд право на законний розмір пенсії. В результаті кошти, не виплачені ПФУ за попередні роки, стають заборгованістю. Пенсійний фонд не сплачує їх одразу: потрібно чекати близько 2-3 років.
На жаль, не всім вдається дочекатись. Якщо пенсіонер помирає, його недоотримана пенсія може бути успадкована його батьками, дружиною, дітьми, сестрами чи братами (тобто, родичами, які мають право на спадкове майно).
Варто зауважити, що виплата недоотриманої пенсії можлива, якщо пенсіонер виграв судовий спір за свого життя: тобто, помер після набрання рішенням законної сили. Якщо ж спір не завершився, а людини не стало, вважається, що відповідне право не набуте. Таку позицію підтвердив Верховний Суд у 2022 році у справі № 520/10496/2020.
Для нарахування недоотриманої пенсії померлого пенсіонера родичі, які претендують на отримання пенсії померлого, мають звернутись до Пенсійного фонду щодо можливості отримати відповідні суми заборгованості додавши такі документи:
Звичайно, для успішного результату треба знати процедурні тонкощі та правильно сформувати заяву. Тому у більшості випадків простіше залучити до цього процесу досвідчених юристів.
Якщо рідна вам людина змогла відсудити собі підвищену пенсію (наприклад, досягла правильного перерахунку), але не встигла отримати за життя — зверніться до компанії «Мережа права».
Наші досвідчені адвокати самостійно виконають необхідні умови:
Якщо рішення буде позитивним, ПФУ буде змушений виплатити недоотриману пенсію померлого його близьким.
Якщо людини не стало більше ніж пів року назад, ви все одно можете отримати її заборгованість по пенсії від ПФУ. Відрізняється лише процедура. Недоотримана пенсія за ст. 1227 Цивільного кодексу України входить до спадщини. Претендувати на неї можуть всі законні спадкоємці. Тому для отримання права на суми заборгованості померлого пенсіонера треба отримати відповідне свідоцтво про право на спадщину на недоотриману суму пенсій. З цим свідоцтвом та іншими документами зверніться до адвоката «Мережі права»: він ініціює відповідні процедури і буде їх супроводжувати.
Тому не втрачайте час і звертайтесь до нас вже зараз: заповніть заявку, отримайте безкоштовну консультацію і залучіть адвоката для ведення вашої справи.
Наша компанія з 2009 року розв’язує проблеми з виплатами пенсій і вже допомогла понад 6000 пенсіонерів. Наші спеціалісти допомагають з будь-якими питаннями. Вам не здійснили перерахунок після переходу з пенсії за вислугу років на пенсію за віком? Зверніться, і ми досягнемо справедливості.
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті