Залишайте заявку на безкоштовну консультацію
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Самовільне залишення військової частини (СЗЧ) - це залишення військовослужбовцем території розташування в/ч або місця служби без відповідного дозволу командування.
Причин, чому військовослужбовець вирішив залишити місце служби, є безліч. Від низької мотивації до проблем в родині, від страху перед першим бойовим зіткненням до виснаження тощо. Попри те, що причини можуть бути кардинально різними, СЗЧ карається позбавленням волі від 5 до 10 років.
Відповідно до указів Президента України про продовження строку дії воєнного стану, які постановляються кожні 90 днів, а також частини 5 статті 407 ККУ, будь-яке залишення місця служби без відповідного дозволу тривалістю більше, ніж три доби, на сьогодні вважається самовільним залишенням частини у воєнний час (під час дії правового режиму воєнного стану), і є тяжким злочином.
Якщо Ви відсутні за місцем служби більше трьох діб без поважних причин, то Вас вже записали у списки військовослужбовців, які самовільно залишили частину. Поважними причинами вважається лікування, відпустка тощо (має бути документальне підтвердження).
Військовослужбовці, які знаходяться в СЗЧ, знімаються з усіх видів грошового забезпечення. Матеріали службового розслідування щодо таких військовослужбовців податься до територіальних управлінь ДБР.
Найпростіший спосіб не отримати покарання за СЗЧ - це повернутися до частини. Але не завжди військовослужбовець має зв’язок з командуванням або побратимами. Тому для того, щоб повернутися до в/ч слід звернутися до Військової служби правопорядку (ВСП) або військового адвоката. Зазвичай, у ВСП військовослужбовці не отримують конкретної відповіді щодо їхньої ситуації, та радять самостійно шукати зв’язок з в/ч.
Тому найкращим рішенням для військовослужбовця в СЗЧ, щодо якого не відкрито кримінальне провадження - це звернутися за правовою допомогою.
Адвокат може зробити адвокатський запит до в/ч щодо можливості та шляхів повернення військовослужбовця на службу без покарання для нього.
Але є випадки, коли кримінальне провадження вже відкрито, і в цій ситуації без кваліфікованої юридичної допомоги обійтись неможливо.
Як було написано вище, в цій ситуації найкращий вихід - звернутися до військового адвоката. Чим швидше Ви звернетесь за допомогою (не будете тягнути до направлення матеріалів справи від ДБР до суду), тим більше шансів пом’якшити покарання за СЗЧ.
Адже в кримінальних справах час грає важливу роль. Адвокату треба:
Немає різниці, яка у Вас форма проходження військової служби. Покарання за самовільне залишення військової частини мобілізованим або контрактником однакове. В суспільстві є думка, що добровільно мобілізовані за СЗЧ у воєнний стан не несуть жодної відповідальності. Але це не так, частина 5 статті 407 передбачає відповідальність за СЗЧ від 5 до 10 років позбавлення волі.
Юридична компанія “Мережа права” вже 10 років успішно захищає права військовослужбовців. Ми допомагаємо уникнути покарання за неправомірне внесення в СЗЧ, та пом’якшити покарання відповідно до індивідуальних обставин справи. Тому, якщо Ви або Ваші рідні:
Заповнюйте форму на цій сторінці, щоб отримати безкоштовну юридичну консультацію. А також ми допомагаємо повернути кошти за “бойові” і лікування, та провести індексацію і перерахунок грошового забезпечення всім військовослужбовцям.
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті