Залишайте заявку на безкоштовну консультацію
5000 грн – Аванс | 1350 грн – Судовий збір (якщо немає пільг) | 2500 грн – Винагорода при отриманні статусу
2-3 місяці на стадії досудового розгляду, 3-6 місяців - судовий процес, але все залежить від регіону та суду
Більше 20 000 безкоштовних консультацій
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Відповідно до Постанови КМУ №413 від 20.08.2014 статус учасника бойових дій мають право отримати ті особи, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали травми (поранення, контузії, каліцтва).
Статус УБД дозволяє оформити ряд пільг, як самому учаснику бойових дій, так і його родині. Але на сьогодні почастішали випадки маніпуляцій зі сторони в/ч, ТЦК та комісій щодо отримання військовослужбовцями статусу учасника бойових дій. Розкажемо далі у тексті, що з цим робити.
Окрім військовослужбовців регулярних формувань Сил Оборони, право на отримання УБД мають:
Далі мова піде виключно про військовослужбовців регулярних формувань Сил Оборони, які брали безпосередню участь в бойових діях.
Якщо Ви не є військовослужбовцем регулярних формувань Сил Оборони, та виконували завдання в зоні бойових дій, то можете заповнити форму на цій сторінці, і з Вами зв’яжеться наш військовий юрист та безкоштовно проконсультує як отримати посвідчення учасника бойових дій.
Отже, для отримання статусу УБД військовослужбовець мав брати безпосередню участь в бойових діях. Зверніть увагу, що кількість днів в цьому випадку не важлива.
Найголовнішим документом на сьогодні, який підтверджує безпосередню участь в бойових діях, є Довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією росії проти України (додаток 6 до Постанови КМУ №413). В народі її називають “Довідка учасника бойових дій”
Перелік документів на убд:
А також до документів додається 2 фото в військовій формі 3х4 на матовому папері.
Порядок надання статусу учасника бойових дій залежить від того, чи досі військовий проходить службу. Якщо досі на службі, то:
Якщо військовослужбовець звільнений, то треба подати такий самий пакет документів на УБД до свого ТЦК. ТЦК в свою чергу направляють документи до відповідної комісії. Про рішення, військовослужбовця повідомляють в його ТЦК, де йому і мають видати посвідчення.
Також є можливість подати самостійно документи на адресу МОУ.
Найчастіші проблеми
Зазвичай це затримки в двох випадках:
Якщо Ви стикнулися з такими проблемами, і вже більше місяця не можете отримати довідку або саме посвідчення (також якщо цікавлять суміжні питання; наприклад, як оформити пільги УБД тощо), то Ви можете заповнити форму на цій сторінці для отримання безкоштовної консультації від військового юриста компанії “Мережа права”.