Залишайте заявку на безкоштовну консультацію
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Ні, не потрібно. За законодавством України ця категорія справ підлягає спрощеному провадженню, яке не вимагає присутності сторін. Суд виносить рішення заочно. Для того, щоб скористатись програмою Вам треба лише надіслати свої документи електронною поштою або у Вайбер юристу «Мережі права» і чекати позитивного рішення суду. Не потрібно стояти в нескінченних чергах, витрачати свої нерви, навіть просто виходити із дому! Більше того, Ви можете у будь-який момент телефонувати на контактний номер «Мережі права», щоб дізнатися про стан своєї справи.
Пенсії в Україні забезпечуються державним бюджетом. Навіть, якщо в бюджеті Пенсійного фонду — дефіцит, необхідні кошти перераховуються із державної казни. Чи був хоч один місяць, коли Вам не прийшла пенсія? Звичайно, що ні. Бо кожного місяця Ви гарантовано отримуєте свою законну пенсію. Відповідно, якщо рішенням суду Ваша пенсія буде збільшена, її НЕ припинять виплачувати. Ви почнете отримувати вже перераховану військову пенсію. У нашій практиці не було випадків, щоб пенсіонеру-силовику після рішення суду виплачували стару пенсію або припинили платити її взагалі.
Кошти, витрачені на адвоката чи юриста досить незначні, порівняно з отриманим результатом. Ось тільки подивіться на прикладі нашої компанії. В середньому за свої послуги ми беремо з військового пенсіонера або правоохоронця від 5 000 гривень. При цьому суму часто розбиваємо на два платежі – аванс та фінальну оплату, яку Ви платите лише після фактичного отримання нової пенсії чи компенсації на свою картку. Ми порахували, що кожен пенсіонер-силовик з нашою допомогою збільшив пенсію мінімум на 4 000 гривень. А це означає, що свій аванс на послуги адвоката він окупив повністю з першої ж нової пенсії. Для тих пенсіонерів, які отримали на 5-7 тисяч вищу пенсію, послуги нашої компанії окупаються повністю одразу, та ще й залишається прибуток. Тобто для Вас, по суті, 5 000 грн – це дріб’язок, порівняно з тією сумою, яку Ви отримаєте в результаті. Компенсації та виплати заборгованості становлять десятки тисяч гривень. Тому тут навіть наводити приклад не потрібно. Зрозуміло, що всі витрачені кошти на адвоката окупаються в десятикратному розмірі.
На сьогодні в Україні налічується 3 мільйони людей з інвалідністю. Тільки за 2024 рік кількість осіб з інвалідністю зросла на 300 тисяч. Через високу інтенсивність бойових дій, велика кількість людей з інвалідністю - це діючі або звільнені військовослужбовці.
Кожен військовослужбовець при встановленні групи інвалідності або ступеню втрати працездатності має право на отримання одноразової грошової допомоги. Але є нюанси.
Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям при інвалідності або частковій втраті працездатності регулюється Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги (...), який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25 грудня 2013 року (Порядок).
Право на отримання одноразової грошової допомоги мають військовослужбовці (в тому числі і звільненні), яким:
Хоча в Порядку немає згадок про причинний зв’язок інвалідності або часткової втрати працездатності з захистом Батьківщини, при розгляді заяви на ОГД така обставина прирівнюється до виконання обов’язків військової служби.
Розмір ОГД залежить від групи інвалідності або відсотку втрати працездатності військовослужбовця, та причинного зв’язку. Для зручності нами була складена дана таблиця:
Причинний зв’язок Група інвалідності / % втрати працездатності Розмір,грн (2024 рік)
І група інвалідності 1 211 200
ІІ група інвалідності 908 400
з виконанням обов’язків військової ІІІ група інвалідності 757 000
служби / захистом Батьківщини 30% 63 588
25% 52 990
20% 42 392
15% 31 794
10% 21 196
5% 10 598
І група інвалідності 363 360
з проходженням військової служби ІІ група інвалідності 272 520
ІІІ група інвалідності 211 960
Для строковиків розмір одноразової грошової допомоги відрізняється. При виплаті ОГД по інвалідності військовослужбовцям строкової служби на розмір впливає тільки група інвалідності. А при встановленні часткової втрати працездатності впливає як відсоток втрати працездатності, так і причинний зв’язок.
Причинний зв’язок Група інвалідності / % втрати працездатності Розмір, грн (2024 рік)
І група інвалідності 363 360
Не впливає ІІ група інвалідності 272 520
ІІІ група інвалідності 211 960
30% 63 588
з виконання обов’язків військової служби / 25% 52 990
захистом Батьківщини 20% 42 392
15% 31 794
10% 21 196
5% 10 598
30% 45 420
з проходженням військової служби 25% 37 850
20% 30 280
15% 22 710
10% 15 140
5% 7 570
Таким чином, якщо брати для прикладу, виплати за 3 групу інвалідності військовослужбовцям можуть бути від 363 360 грн до 757 000 грн. Тому слід розрізняти групи інвалідності за причинним зв’язком (інвалідність пов’язана з проходженням військової служби чи виконанням військових обов’язків), і перевіряти розмір виплачених коштів.
Бувають ситуації, що військовослужбовець, який має право на отримання ОГД, може отримати відмову у виплаті або довго не отримувати відповідь від комісії. Причиною відмови, затримки відповіді та самої виплати може стати неповний пакет документів, неправильно написана заява або ж службова недбалість членів комісії.
Відмова ще не означає, що отримати ОГД тепер неможливо. Її можна оскаржити як в адміністративному, так і судовому порядку. Тому ми радимо перед направленням заяви обов’язково звернутися за консультацією до юриста.
Якщо у Вас залишились або з’явились питання щодо:
То військові юристи юридичної компанії “Мережа права” нададуть Вам безкоштовну консультацію. Для того, щоб отримати юридичну консультацію, заповніть форму на цій сторінці, та очікуйте дзвінка від нашого фахівця. Якщо ж Вам не платили за лікування після поранення, то дізнатися, як повернути ці кошти, Ви можете тут.
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті