Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПро насЮридичний блог
Всі статті
Цивільні пенсії
8.25.2024 18:05

ПФУ відмовляє в призначенні пенсії через незарахування стажу: що робити?

Андрій Дзісь, адвокат з пенсійного забезпечення ЮК "Мережа права"

Немає стажу — немає пенсії. ПФУ почав масово відмовляти громадянам у призначені пенсії. Ця проблема не оминає нікого: від тих, хто віддав роки роботі в особливо важких або шкідливих умовах, до тих, хто свої трудові будні провів у країнах СНД. Також це стосується людей, які працювали як ФОПи, або отримували стаж під час відбування покарання. Усі вони можуть зіткнутися з тим, що держава раптом скаже: "Вибачте, але вашого стажу недостатньо для призначення вам пенсії". Тож, що робити коли почуєте такі слова? 

Процедура оскарження відмови ПФУ у зарахуванні страхового стажу через неточності в трудовій книжці

Важливо знати, що працівник не несе відповідальності за правильність оформлення документів, які веде роботодавець. І помилки у трудовій, зроблені не з вашої вини, не можуть бути підставою для відмови.

Якщо з вами сталася подібна ситуація, важливо не зволікати. Ви маєте право оскаржити рішення ПФУ. Ця ситуація актуальна не тільки для тих, хто ще чекає на призначення пенсії, але й для тих, у кого після виходу на пенсію виникли проблеми з підрахунком стажу.

Важливі аспекти для працівників зі стажем у сферах із шкідливими та важкими умовами праці

Люди, які працювали в небезпечних або важких умовах, можуть раніше вийти на пенсію. Їхні професії повинні бути включені до спеціальних списків згідно з Постановою КМУ від 24 червня 2006 року №461. Але інколи, коли настає час отримувати пенсію, виникають проблеми: ПФУ може не врахувати стаж через відсутність атестації певних професій, особливо між 1990 і 2005 роками.

Якщо ПФУ не визнає ваш стаж як пільговий, ви маєте право оскаржити їхнє рішення в суді. У нашій компанії є успішний досвід вирішення таких ситуацій, тож ми готові допомогти вам відстояти свої права на пенсію.

Зарахування трудового стажу та доходів, отриманих під час роботи за межами України, особливо в країнах СНД

З початку 2023 року Україна відмовилася від участі в договорі СНД про пенсійні гарантії, який діяв з 1992 року. Попри це, усі зобов'язання, підписані до цієї дати, залишаються в силі. Це включає в себе зарахування періодів роботи в країнах СНД до завершення угоди при розрахунку пенсії. Записи про роботу на території СНД у трудовій книжці мають бути взяті до уваги Пенсійним фондом України. У разі проблем із зарахуванням такого стажу або заробітної плати, необхідно звертатися до суду за захистом своїх прав.

Як враховується період відбування покарання у загальний страховий стаж

Згідно зі статтею 122 Кримінально-виконавчого кодексу України, засуджені до позбавлення волі, які залучені до суспільно корисної оплачуваної праці, підлягають державному соціальному страхуванню.  Це стосується різних типів пенсій, включаючи пенсію за віком чи інвалідність. Пенсії цим громадянам призначають відповідні органи Пенсійного фонду за місцем їх перебування.

Засуджені можуть попросити адміністрацію виправного закладу допомогти їм із заявою на пенсію, включно з підготовкою необхідних документів. Робота під час відбування покарання вважається страховим стажем, при цьому важливо, що за виконану роботу були сплачені страхові внески.

Нещодавно ухвалена постанова дозволяє враховувати період роботи під час ув'язнення за наявності підтверджень сплати страхових внесків або інформації від Пенсійного фонду про таку сплату.

Нюанси врахування діяльності фізичної особи-підприємця (ФОП) у страховий стаж для пенсійного забезпечення

Періоди, коли особи працювали на себе як фізичні особи-підприємці (ФОПи) та перебували на спрощеній системі оподаткування, можна включити до страхового стажу. Для того, щоб період з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року був врахований, необхідна довідка про реєстрацію як ФОП. А починаючи з 1 січня 2004 року і до кінця 2017 року, стаж береться до уваги лише за умови, що були сплачені страхові внески.

Щоб додати до стажу період після 2004 року, вам потрібні підтвердження від ПФУ про відсутність боргів за єдиним соціальним внеском (ЄСВ) і документи з Державної податкової служби про сплату внесків. Якщо інформація про внески в ДПС відсутня, стаж може бути не повністю зарахований, що не відповідає закону.

Історія нашої клієнтки

Перейдемо до реального прикладу. До нас звернулася жінка, якій не зарахували відпрацьовані як ФОП роки до стажу, через що відмовили у призначенні пенсії. Спочатку Світлана Леонтіївна пішла у ПФУ, щоб самостійно розібратися, чому законний стаж не нарахували, але таке оббивання порогів фактично не принесло жодного результату.

"Вони мені сказали принести довідку за період з 2003 по 2004 рік. Тож, 18 січня я отримала цю документацію. Після цього у ПФУ запевнили мене, що з моїм стажем усе в порядку і порадили прийти в березні. Коли я прийшла, спочатку мене не хотіли приймати, а потім взагалі сказали, що у мене виявляється немає достатнього стажу", - каже пенсіонерка

Повне інтерв'ю зі Світланою вже вийшло на нашому ютюбі за цим посиланням. У відео ви також зможете знайти для себе корисні поради.   

Історія Світлани Леонтіївни реальний приклад, який демонструє, що помилка в трудовій книжці або неузгодженість документів — це одні з причини, які ПФУ використовує, аби відмовити у призначенні пенсії. 

На тему “ПФУ відмовляє в призначенні пенсії через незарахування стажу: що робити” - ми зняли окремий ютюб ролик — перейдіть за посиланням, аби подивитися. 

Як "Мережа права" може допомогти вам з питаннями страхового стажу?

"Мережа права" пропонує кваліфіковану допомогу у вирішенні проблем, пов’язаних зі страховим стажем. Ми готові допомогти вам у наступних аспектах:

1. Оскарження рішення ПФУ: Якщо ваш страховий стаж було неправильно нараховано через помилки в трудовій книжці, ми допоможемо вам оскаржити це рішення та відновити ваші права.

2. Допомога працівникам з особливими умовами праці: Ми розуміємо складності, з якими стикаються працівники важких і шкідливих галузей, і можемо допомогти забезпечити врахування кожного дня вашої праці.

3. Зарахування стажу за кордоном: Якщо ви працювали за межами України, особливо в країнах СНД, ми допоможемо вам зарахувати цей період до вашого страхового стажу.

4. Період відбування покарання: Ми знаємо, як враховувати період відбування покарання у ваш страховий стаж, і допоможемо це зробити правильно.

5. Робота як ФОП: Допоможемо вам розібратися в нюансах врахування діяльності як ФОП для нарахування страхового стажу.

"Мережа права" тут, щоб надати вам необхідну підтримку і знайти найефективніші рішення. Заповніть форму зворотного зв'язку на нашому сайті, і ми зв'яжемося з вами, щоб обговорити ситуацію детальніше.

Як отримати доплату до пенсії?

Чи знали ви, що як пенсіонер в Україні, ви маєте можливість отримати додаткові виплати? У 2024 році розмір таких виплат може сягати майже 1 000 гривень. Прочитайте нашу статтю про це.

Останні статті

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті