Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПро насЮридичний блог
Всі статті
Кадрові силовики
12.12.2024 13:37

Переведення в іншу військову частину

Переведення в іншу військову частину. Повний огляд змін

Все частіше ми отримуємо звернення від військовослужбовців та їхніх родин щодо переведення військовослужбовців до інших військових частин. Причини та мотивація переведення бувають різні. 

Але не завжди командування погоджує переведення, і для багатьох це є великою проблемою. В цій статті ми допоможемо краще розібратися в темі переміщення військовослужбовців до інших військових частин за їхньою згодою, та без.

Оновлений механізм переведення. Правові підстави

Відповідно до пропозицій Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ Кабінет Міністрів України Постановою від 12.11.2014 №1291 затвердив Порядок реалізації експериментального проекту щодо вдосконалення механізму переміщення військовослужбовців між військовими частинами Збройних Сил за їх ініціативою (Порядок).

Порядок декламує мету експериментального проекту - підвищення обороноздатності України шляхом оптимізації застосування кадрового ресурсу Збройних Сил.

Як перевестись в іншу військову частину під час воєнного стану? Зміни в порядку переміщення військовослужбовців

Раніше для переведення між військовими частинами військовослужбовець мав подати  письмовий рапорт на переведення (разом з відношенням) своєму безпосередньому командиру. В свою чергу безпосередній командир, при погодженні рапорту, мав клопотати про розгляд рапорту вищестояще командування. Остаточне рішення про переведення приймалось командиром військової частини або оперативного командування. Час розгляду мав не перевищувати 14 днів з дня подання рапорту на переведення. Але на практиці термін переведення в іншу військову частину порушувався. Для отримання хоч якоїсь відповіді військовослужбовцям доводилося звертатися до адвоката.

Тепер процес переведення спростили. Згідно з Порядком (п. 6), військовослужбовець, який хоче перевестись, має подати рапорт за допомогою Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони “Армія+” (далі - Портал “Армія+”). До рапорту слід додати такі документи:

  • копія військового квитка або посвідчення офіцера;
  • рекомендаційний лист від військової частини, куди хоче перевестись військовослужбовець (відношення);
  • погодження командира військової частини, з якої хоче перевестись військовослужбовець;
  • висновок ВЛК (якщо військовослужбовець хоче перевестись в іншу військову частину за станом здоров’я).

Рапорт розглядається Кадровим центром Збройних Сил на відсутність підстав для відмови у переведенні протягом 72 годин з моменту надходження рапорту. Якщо підстав для відмови у переведенні немає, Кадровий центр готує проект наказу на переведення, та передає його або Головнокомандувачу Збройних Сил або начальнику Генерального штабу Збройних Сил. Наказ на переведення в іншу частину має бути підписаний протягом 24 годин після завершення зазначеної перевірки. Після чого Кадровий центр протягом 24 годин повідомляє військовослужбовця через Портал “Армія+”  про підписання наказу. 

Таким чином, Порядок скорочує процес погодження рапорту на переведення з 14 днів до 5 днів.

15 листопада 2024 року на офіційному сайті Міністерства оборони України була опублікована новина, що тепер військовослужбовці можуть перевестись в іншу військову частину через мобільний застосунок Порталу “Армія+”. Для цього версія застосунку має бути не старіше версії 2.0.2.

Підстави для переведення в іншу військову частину

Порядком (п. 5) передбачено чотири групи військовослужбовців:

  1. які проходять службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, військових ВНЗ, навчальних центрах (частинах), ТЦК та СП, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах, які не належать до частин бойового складу військ, та мають бажання перевестись до військових частин бойового складу військ;
  2. які проходять службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, військових ВНЗ, навчальних центрах (частинах), ТЦК та СП, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах, які не належать до частин бойового складу військ, та мають бажання перевестись до військових частин, яка не належить до військових частин бойового складу військ;
  3. які проходять службу у військових частинах бойового складу військ, та мають бажання перевестись до інших військових частин бойового складу військ;
  4. які проходять службу у будь-яких військових частинах, за висновок ВЛК придатні до служби в ТЦК, військових ВНЗ тощо, не призначені у своїх військових частинах на відповідні посади по висновку ВЛК, та мають бажання перевестись до іншої військової частини.

Якщо скоротити, то на сьогодні право на переведення через портал “Армія+” мають військовослужбовці:

  1. з тилової частини в тилову;
  2. з тилової частини в бойову;
  3. з бойової частини в бойову;
  4. за висновком ВЛК з будь-якої частини (якщо не призначили на відповідну посаду по ВЛК) до будь-якої іншої частини.

Хто може перевестись без погодження командира військової частини?

Відповідно до п. 7 Порядку погодження командира військової частини на переведення не є обов’язковим для військовослужбовців, які переводяться:

  1. з тилової частини в тилову (тільки військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, окрім тих, хто перебувають на офіцерських посадах);
  2. з навчального центру (частини) до іншого навчального центру;
  3. за висновком ВЛК.

Чому можуть відмовити в переведенні?

Порядок (п. 9) містить три підстави для відмови в переведенні. Кадровим центром буде відмовлено у переведенні за наявності однієї з таких підстав:

  1. військовослужбовець не належить до жодної з категорій, що визначена пунктом 5 цього Порядку;
  2. військовослужбовець проходить службу у військовій частині менше шести місяців або менше одного року з моменту попереднього переведення за власною ініціативою (крім переведення за висновком ВЛК);
  3. не додані обов’язкові документи.

Інші підстави для відмови Порядком заборонені.

Також ми б хотіли відповісти на часті питання щодо переведень

  1. Чи можуть перевести в іншу військову частину без згоди?

Відповідно до п. 256 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, переведення військовослужбовців в іншу військову частину може бути здійснено без їхньої згоди, крім випадків, які зазначені в п. 112 цього ж Положення (неможливість проходження служби в новій місцевості за рішенням ВЛК, неможливість проживання членів родини в новій місцевості за станом здоров’я, потреба у догляді за хворими батьками або дружиною/чоловіком).

  1. Як перевестись в іншу військову частину мобілізованому/контрактнику?

Порядок не містить прив’язки до форми проходження служби для переведення. Тобто викладений вище матеріал допоможе перевестись як мобілізованому, так і контрактнику.

  1. Які є підстави для переведення в іншу військову частину за сімейними обставинами? 

На сьогодні в Порядку відсутня підстава, як переведення за сімейними обставинами, тому подавати рапорт через Портал “Армія+” немає сенсу. Буде відмова. Слід подавати паперовий рапорт через свого безпосереднього командира, з відношенням від іншої військової частини, а також доказами “сімейних обставин”.

Якщо у Вас залишилися питання щодо переведення військовослужбовців до іншої військової частини, або інші питання, які пов’язані з військовою службою, то заповнюйте форму на цій сторінці. З Вами зв’яжуться військові юристи нашої компанії та безкоштовно проконсультують.

Останні статті

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті