Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПро насЮридичний блог
Всі статті
Кадрові силовики
12.21.2024 18:03

Безвісти зниклі військові. Як діяти родинам?

Офіційно вважається, що безвісти зниклий військовий — це людина, яка зникла під час захисту України, і понад 15 днів відсутні відомості про місце її перебування. Можна зрозуміти почуття рідних військовослужбовця, коли вони отримують відповідне сповіщення про зниклого безвісти. Саме тому пропонуємо кілька практичних порад: що робити у такій ситуації? Як допомогти у пошуках? Відповіді на ці та інші питання — у нашій статті.

Визнання безвісно відсутнім військовослужбовця: перші кроки

Є чіткі норми, за якими командування запускає розшук зниклих військовослужбовців та подає відповідні дані до реєстру. Проте часто буває: першими про те, що чоловік пропав безвісти, дізнаються рідні. Довга відсутність зв’язку — перша підозра. Що треба робити у таких випадках:

  1. Зверніться до ТЦК та СП, з якого мобілізували військовослужбовця або напряму до його військової частини. Там мають перевірити стан і визнати людину безвісно відсутньою або ж скасувати це.
  2. Якщо в ТЦК та СП або військовій частині відмовляються надавати інформацію, зверніться до Національної поліції з заявою: особисто або телефоном: (0894) 200-18-67 чи поштою: rozshuk_znyklyh@police.gov.ua. За запитом буде обов’язково відкрита справа. Вам треба отримати реєстраційний номер заяви та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Якщо поліція з'ясовує, що військовослужбовець безвісно відсутній, вона передає справу СБУ. У такому разі вам треба дізнатись контактні дані слідчого і надалі дізнаватись подробиці у нього.

Виплати сім'ям безвісти зниклих

Поки триває пошук зниклих військових, їх рідні отримують забезпечення. Розмір виплат зберігається за останнім місцем служби. Члени сімей отримують ці кошти до повного з'ясування обставин, або ж законного визнання зниклих військовослужбовців безвісно відсутніми чи померлими.

Виплати безвісти зниклим військовим нараховують відповідні військові частини. Мова йде про посадовий оклад і оклад за званням, а також надбавки та додаткові види забезпечення. Ці кошти мають право отримувати члени родин:

  • першочергово — дружина або чоловік;
  • за відсутності дружини або чоловіка — повнолітні діти (за умови спільного проживання з безвісти зниклим), або усиновлювачі чи законні представники неповнолітніх дітей;
  • якщо військовослужбовець не у шлюбі та не має дітей, забезпечення рівними частинами виплачуватимуть батькам або людям, які перебували у нього на утриманні.

Виплати родинам зниклих безвісти нараховують після подання заяви на ім’я командира військової частини. До заяви треба прикласти копії сторінок паспорта та індивідуального податкового номера. Розгляд документів триває до 15 днів.

Що робити, поки триває пошук безвісти зниклих військових

Родичам військовослужбовця варто подавати офіційні заяви до всіх організацій, які займаються пошуком безвісти зниклих військових. Це Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Міжнародний Комітет Червоного Хреста тощо. До запитів треба додавати такі дані:

  • ПІБ зниклого, дату народження, номер мобільного;
  • копії військового квитка та паспорта;
  • назва й номер військової частини;
  • спеціальність, посада або звання;
  • дата останнього виходу на зв’язок;
  • дата зникнення, місце й обставини;
  • ПІБ та контактні дані побратимів;
  • опис особливих прикмет, фото.

Проте дуже важливо не ділитись такими даними у соцмережах і не надсилати нічого людям, що не мають відношення до офіційних органів. Є дуже великий ризик наштовхнутись на шахраїв.

Якщо вам не нараховують виплати за безвісти зниклого, відмовляються оголошувати військовослужбовця у розшук, або вам морально важко взаємодіяти з державними органами, це можна доручити досвідченому адвокату. Він візьме на себе оформлення запитів, допоможе досягти справедливості з виплатами та забезпечить правову допомогу й підтримку на всіх етапах.

Останні статті

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті