Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Сімейне законодавство забезпечує батькам можливість реалізації батьківських прав, а дітям – повноцінне спілкування з обома батьками. Після розлучення дитина зазвичай залишається з одним із батьків, найчастіше з матір'ю. Проте це не скасовує право батька на спілкування з дитиною. На жаль, у багатьох випадках саме після розлучення починаються конфлікти, коли мати не дає бачитись з дитиною, обмежуючи контакти через особисті образи чи бажання помститися. Втім варто пам’ятати, якщо батька не позбавлено батьківських прав, то права батька на побачення з дитиною залишаються незмінними.
Найпростіший шлях – добровільна домовленість між батьками. Якщо обидві сторони налаштовані на конструктивний діалог, вони можуть самостійно узгодити графік побачень, який включатиме дні тижня, години, тривалість та місце зустрічей. Також варто зафіксувати, чи може дитина ночувати в батька після розлучення, які умови участі у святкових заходах, канікулах, відпустках.
Домовленість бажано оформити у письмовій формі та нотаріально завірити, що дозволить уникнути непорозумінь у майбутньому. Це також може слугувати як довідка про участь батьків у вихованні дитини, яку в разі необхідності можна подати до органів чи суду.
Якщо домовленості досягти не вдається, але сторони ще не зверталися до суду, допоможе орган опіки та піклування. Його фахівці оцінюють умови проживання дитини, аналізують можливості батьків і надають рекомендації щодо визначення способу участі у вихованні дитини та графіку зустрічей батька з дитиною.
У разі, якщо мирного врегулювання досягти неможливо, і права батька або матері на дитину порушуються, він має право подати позов про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною. Такий позов подається за місцем проживання дитини і розглядається за участі органу опіки та піклування.
Суд вивчає обставини справи, заслуховує батьків, свідків, бере до уваги експертні висновки та рекомендації фахівців. На підставі цього суд затверджує графік побачень, враховуючи вік дитини, стан її здоров’я, прив’язаність до обох батьків та інші обставини. Графік включає дні та години зустрічей, умови їх проведення, місце, а також участь батька у вихованні дитини. Рішення може також передбачати можливість ночівлі дитини в батька, участь родичів у супроводі, спільне проведення свят чи вихідних.
Навіть після отримання судового рішення часто виникають ситуації, коли один із батьків (зазвичай мати) свідомо ігнорує встановлений графік зустрічей батька з дитиною. У такому випадку батько має право подати позовну заяву про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.
Якщо особа, з якою проживає дитина, відмовляється виконувати рішення суду, інша сторона може клопотати про зміну місця проживання дитини. Це можливо, якщо доведено, що батько забезпечує належне виконання батьківських обов’язків і не чинить перешкод для участі у вихованні дитини. Крім того, суд може зобов’язати виплатити компенсацію за матеріальну та моральну шкоду, спричинену невиконанням рішення.
Визначення графіку зустрічей з дитиною – делікатне питання, що потребує не лише юридичних знань, а й досвіду. «Мережа Права» пропонує комплексний супровід у врегулюванні спорів між батьками щодо побачень та усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.
Наші юристи допоможуть оформити всі необхідні документи. Ми розробимо угоду між батьками, яку можна буде завірити нотаріально та звернемося до органів опіки й піклування. За необхідності, представимо ваші інтереси у суді та інших державних органах, а також супроводжуватимемо виконання судових рішень, усуваючи будь-які перешкоди у спілкуванні. Зверніться до нас також з питань поділу майна при розлученні, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав та інших сімейних спорів. «Мережа Права» завжди готова захистити ваші інтереси.
Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Залишайте заявку на БЕЗКОШТОВНУ консультацію!
Будемо раді допомогти!
Залишайте заявку на безкоштовну консультацію