Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПро насЮридичний блог
Всі статті
Цивільні пенсії
6.26.2024 17:17

Як збільшити пенсію шляхом здійснення перерахунку у 2024 році

Андрій Дзісь, адвокат з пенсійного забезпечення ЮК "Мережа права"

Як збільшити розмір Вашої пенсії у 2024 році? У цій статті адвокати ЮК “Мережа права” дають дієві поради щодо здійснення перерахунку пенсії та розкажуть, які першочергові кроки потрібно для цього зробити. Якщо коротко, то для цього знадобиться чотири кроки: 

4 кроки до підвищення пенсії

1. Ознайомтеся з новою постановою уряду “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” (посилання тут). 

2. Перевірте ваші особисті дані, що містяться в матеріалах пенсійної справи у Територіальних органах Пенсійного фонду України.

3. Зверніться до територіального органу ПФУ для подання заяви на перерахунок пенсії.

4. Надайте всі необхідні документи, які підтверджують Ваше право на збільшення розміру пенсії.

 

Тепер давайте більш детально поговоримо що саме потрібно робити. 

 

Перерахунок пенсії: основні аспекти

Тепер розгляньмо що потрібно зробити, аби отримати перерахунок та чи підпадаєте ви під цю категорію.  Залежно від набутого страхового стажу, середньої заробітної плати та інших факторів, розмір пенсії може суттєво збільшитися. 

Категорії пенсіонерів, які отримають індексацію: 

 1. Загальна категорія "цивільних" пенсіонерів – 9,5 млн.
  Сюди входять люди, які досягли пенсійного віку:
  Чоловіки - 60 років (за наявності 35 років страхового стажу).
  Жінки - 55 років (за наявності 30 років страхового стажу).
 1. Пенсіонери силових відомств – 596 тисяч.
  Повний перелік тих, хто отримає перерахунок є у Законі №2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”
 2. Особи з інвалідністю, яка пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС – 97,8 тисяч.
 3. Науковці, держслужбовці, працівники місцевого самоврядування – 20,8 тисяч.

 

На скільки збільшиться пенсія? 

 

Нижче ми приведемо приблизні цифри. Якщо ви хочете отримати точні дані потрібно робити розрахунок індивідуально, в кожному окремому випадку.    

Як максимально збільшити свою пенсію? Натисніть на кнопку нижче, щоб отримати індивідуальну консультацію та допомогу у перерахунку пенсії від наших юристів!

Якщо у вас мінімальна пенсія 2093 грн, то ви будете отримувати 2361 грн. 

 

Ті, у кого пенсія була 2520 грн, з першого березня будуть отримувати 2720 грн. 

 

Якщо раніше ваша пенсія була 2760 грн, то стане 2980 грн. 

 

Тепер щодо тих, хто вийшов на пенсію у 2020 - 2022. Згідно з цією постановою, ваша пенсія не індексується, але доплати збільшиться лише на 100 гривень.  

 

Як перевірити суму індексації та зробити розрахунок самостійно?

 

Для перевірки суми індексації вам знадобиться звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України або скористатися онлайн-сервісами ПФУ. Також ви можете отримати консультацію, звернувшись до нашої юридичної компанії натиснувши на кнопку зворотного зв’язку.  

 

Для обчислення застосовують кілька показників. Береться показник середньої заробітної плати по Україні за попередні три роки, що передують року призначення пенсії та множиться на коефіцієнти підвищення індексації.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Щороку Постановами КМУ вирішується питання проведення індексації, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення).

В 2024 році постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» визначено коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796.

 

Проіндексовану заробітну плату, з якої розрахована пенсія далі потрібно помножити на індивідуальний коефіцієнт заробітку конкретної людини, в результаті у вас вийде новий середньомісячний заробіток для обчислення пенсії. Для розрахунку основного розміру пенсії потрібно середньомісячний заробіток помножити на коефіцієнт страхового стажу. Таким чином Ви отримаєте проіндексований розмір пенсії. Важко розібратися? Давайте приведемо формули!

Ця формула нам потрібна, аби отримати середньомісячний заробіток. 

Середньомісячний заробіток = (середня ЗП за попередні 3 роки, що передують року призначення пенсії х коефіцієнт(ти) підвищення індексації) х індивідуальний коефіцієнт заробітку.

А ось ця вже для підрахунку нового розміру пенсії.
Новий розмір пенсії = середньомісячний заробіток * коефіцієнт страхового стажу. 

Тобто чим більший основний розмір пенсії – тим більшою буде індексація, але, як і торік, уряд встановив обмеження в індексації у півтори тисячі гривень. 

Тож давайте на прикладі нашого клієнта з’ясуємо скільки отримає пенсіонер у 2024 році.

Приклад. 

 

 

Медіа матеріали для кращого розуміння

 

Ознайомтеся з нашими відеоматеріалами, де докладно пояснюється процес перерахунку пенсій, а також перегляньте інструкції та рекомендації від адвокатів та юристів ЮК “Мережа права”.

 

https://youtu.be/kzHKJUmJZQM 

 

Запитайте експертів: отримайте допомогу у перерахунку пенсії

 

Після ознайомлення зі статтею та перегляду ролика залишилися питання? Проконсультуйтеся з нашими фахівцями, залиште свої контакти в формі зворотнього зв'язку, і ми допоможемо вам з перерахунком пенсії.

 

ПФУ відмовляє в призначенні пенсії через незарахування стажу: що робити?

Немає стажу — немає пенсії. ПФУ почав масово відмовляти громадянам у призначені пенсії. Ця проблема не оминає нікого: від тих, хто віддав роки роботі в важких та особливо важких умовах праці, до тих, хто свою трудову діяльність здійснював у країнах СНД.  Дізнайтеся більше про перерахунок пенсій та інші важливі аспекти пенсійного забезпечення, переглянувши додаткові матеріали на нашому сайті.

Останні статті

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті