Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
ГоловнаПро насЮридичний блог
Всі статті
Кадрові силовики
7.22.2024 15:31

Як військовому отримати додаткову винагороду 30, 50 та 100 тисяч гривень

Владислав Мандрик,  військовий адвокат ЮК «Мережа права» 

Міністерство оборони оновило перелік військовослужбовців, які тепер мають право на додаткову винагороду. За офіційними обіцянками, ці кошти незабаром мають надійти на рахунки військових. Проте, на жаль, деякі захисники досі не отримали ці виплати. 

Як було раніше? Кабмін встановив правила для виплати додаткових винагород військовослужбовцям, поліціянтам та іншим особам, які беруть участь у заходах національної безпеки та оборони під час воєнного стану. Ось основні моменти:

  • Військовослужбовці, які виконують бойові або спеціальні завдання під час захисту України від військової агресії Росії, мають право на додаткову винагороду. Щомісяця їм виплачується 30 000 гривень. Ця сума розраховується залежно від часу, проведеного у виконанні завдань.
  • Виплата до 100 000 гривень: для тих, хто безпосередньо бере участь у бойових діях або забезпечує національну безпеку та оборону, особливо в районах бойових дій, включаючи тимчасово окуповані території.
  • Інші категорії: включає рядовий та керівний склад територіальних воєнізованих формувань кримінально-виконавчої служби, залучених до бойових дій, які також мають право на винагороду до 100 000 гривень.

Ці виплати розраховуються пропорційно до часу, проведеного в бойових діях або в рамках заходів національної безпеки та оборони.

З вересня 2023-го ці правила розширили. Виплату в 100 000 грн тепер може отримати військовослужбовці ракетних військ, артилерії, та ППО за вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій. Також цю суму отримують і ті, хто займається розмінуванням безпосередньо на полі бою.

50 000 грн  військовослужбовцям командування та штабів, які управляють частинами та підрозділами в бойових діях, включаючи тих, хто знаходиться поза районами бойових дій

30 000 гривень: військовослужбовцям за розмінування поза районами бойових дій.

Якщо військовослужбовець отримав поранення під час служби і тимчасово або повністю не може служити, він все одно отримує свою зарплату. 

Якщо військовослужбовець переведений на іншу роботу або звільнений зі своєї посади, він отримує свою звичайну зарплату ще два місяці. Після цього, йому платять тільки за звання та досвід, крім випадків, коли Міністр оборони вирішує продовжити виплати.

Крім того, інструктори навчальних центрів тепер мають право на додаткові виплати, які варіюються від 15 до 30 тисяч гривень, залежно від їхньої кваліфікації та обсягу виконуваних завдань.

Також не залишилися без уваги строковики, яким з цієї ж дати нараховується додаткова виплата у розмірі 6 000 грн. Курсанти також отримають підвищення стипендії, яке складатиме 2 350 грн.

Ідея гарна, але завжди є одне “але”, адже кошти всім не виплачують. На жаль, існують випадки, коли бійці не отримують обіцяні винагороди у розмірі 30 000 та 100 000 гривень. Ось деякі причини цього:

  • Відсутність документів про участь у бойових діях: Іноді військова частина, де служить боєць, не надсилає необхідні документи, які підтверджують його участь у бойових діях.
  • Відсутність рапорту від командира: Інколи командир не подає офіційного рапорту, який необхідний для включення бійця до списку на отримання винагороди.
  • Невідповідність документів внутрішнім нормам: Деякі документи, які підтверджують участь у бойових діях, не відповідають вимогам військової частини (телеграми, окремі доручення МО, накази № 392 та № 628 АДПСУ).
  • Правопорушення: Якщо в місяці, коли боєць мав право на винагороду, він вчинив правопорушення (дисциплінарне, адміністративне або кримінальне), це може стати причиною відмови у виплаті.

Як то кажуть, всіма правдами та неправдами ці виплати намагаються у наших захисників забрати. За юридичною допомогою вже звернулися сотні військових, є вже навіть до 20 судових справ, які розглядаються в Касаційному адміністративному суді. 

Основний висновок, який можна зробити з юридичної практики – військовим не потрібно чекати та зволікати. Втрата часу грає не на користь військовослужбовців, тому що багато місяців самостійного листування з військовими частинами означають, що весь цей час вони можуть не отримувати законні кошти. З цього слідує, що ДОПОМОГА АДВОКАТА буде більш ефективним кроком для повернення виплат.

Останні статті

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті