значок закриття робочої області

Будемо раді допомогти!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Головнастрілка праворучПро насстрілка праворучЮридичний блог
Всі статті
Військові пенсії
5.11.2025 12:20

Компенсація втрати частини доходів по військовій пенсії

Перерахували військову пенсію, а тепер чекаєте на виплату боргу? Це не єдині кошти, які ви можете отримати. ПФУ відтягує виплату заборгованості на 3-4 роки. За цей час гривня знецінюється. Але є добра новина. Ви маєте право на розрахунок компенсації втрати частини доходів.

Що таке компенсація втрати частини доходів?

Якщо відбулась затримка пенсії (точніше, Пенсійний фонд виплатив вам заборгованість по військовій пенсії пізніше), ви маєте право на компенсацію. Сума залежить від кількох факторів: заборгованості, періоду затримки та рівня інфляції за цей період. А якщо простіше, то чим довше ви чекали на виплату, тим більше отримаєте.

Детальніше про це написано у Постанові Кабміну №159. І ось важливий момент: якщо виплата заборгованості по пенсії військовим відбувалась по різним рішенням суду — ви можете подати позов на компенсацію за КОЖНУ затриману виплату. Тобто, у вас могло бути три судових рішення щодо різних пенсійних боргів — можете подати три окремі позови на компенсацію.

До речі, окрім компенсації за затримку, у вас також є можливість відсудити кошти ще й за моральну шкоду.

Приклад розрахунку компенсації за затримку боргу

Розглянемо, як саме розраховується сума за запізнення боргу. Все досить просто. Чиста сума заборгованості ПФУ множиться на приріст індексу інфляції за період затримки.

Уявімо ситуацію: у 2022 році ви через суд відстояли своє право на справедливий розмір виплат. Пенсія зросла на 3 тисячі гривень на місяць. За приблизно три роки неправильного нарахування Пенсійний фонд накопичив перед вами борг — понад 100 тисяч гривень.

Але фактичну виплату цієї суми вам здійснили лише у 2024 році. За цей час інфляція склала понад 46%. Множимо суму боргу на коефіцієнт інфляції — і отримаємо близько 46 тисяч гривень компенсації, яку вам мають виплатити додатково.

І запам’ятайте: компенсація — це не «винагорода за терпіння». Це частина вашої пенсії, знецінена через затримку. Закон зобов’язує Пенсійний фонд не просто виплатити заборгованість, а й компенсувати втрати. Тому захищайте ваше право.

Компенсація втрати частини доходів військовослужбовців: у кого є право?

Зверніть увагу на важливі моменти.

По-перше, право на компенсацію виникає лише після фактичного погашення заборгованості.

По-друге, термін звернення до суду становить 6 місяців з моменту отримання коштів.

Отже, якщо військові пенсіонери отримали заборгованість по пенсії після рішення суду, і з моменту отримання заборгованості не минуло пів року, у них є можливість отримати додаткову компенсацію за втрату частини своїх доходів.

Що робити, якщо вам не виплатили перераховану пенсію вчасно? Вам треба:

  1. Зафіксувати факт затримки виплати пенсій.
  2. Провести розрахунок компенсації.
  3. Звернутись до суду.
  4. Отримати компенсацію.

На практиці зібрати всі документи, правильно розрахувати суму компенсації й подати позов — права непроста. Тому військові пенсіонери звертаються за допомогою до досвідчених адвокатів, адже самостійно змусити ПФУ платити — надзвичайно складно. Наша команда вже допомогла сотням клієнтів не лише нарахувати борг по пенсії військовим, а й домогтись компенсації за втрату частини доходу через багаторічні затримки. Ви також можете розраховувати на нашу підтримку.

Останні статті

Вам потрібна консультація адвоката?

Залишіть заявку, і ми передзвонимо:

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Дякуємо! Ваше звернення отримано!
Ой! Під час надсилання форми сталася помилка.
Або зателефонуйте:
+38 (073) 300 07 07

Якщо ви відсилаєте цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті